Wyposażenie stanowiska do manicure – niezbędnik dla początkujących stylistów paznokci

Planujesz otworzyć własny salon kosmetyczny? Jesteś początkującą stylistką paznokci? Zastanawiasz się, jak wybrać wyposażenie stanowiska do manicure? Na początek musisz zadbać o podstawowe wyposażenie salonu manicure – nie tylko niezbędne meble, ale przede wszystkim profesjonalne akcesoria do stylizacji paznokci. Czego nie może zabraknąć w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Niejedna miłośniczka zdobienia paznokci decyduje się na zmianę pasji w biznes i postanawia otworzyć salon stylizacji paznokci. Jak urządzić salon stylizacji paznokci? Jak najlepiej wyposażyć stanowisko do manicure? Gdzie kupić akcesoria do paznokci? Przeczytaj nasz poradnik dla początkujących stylistów i dowiedz się więcej! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając akcesoria do własnego salonu stylizacji paznokci.

Jak wyposażyć stanowisko do manicure?

Wyposażenie stanowiska do manicure warto zacząć od zakupu podstawowych mebli i wysokiej jakości sprzętów i akcesoriów do hybryd. Niezbędne będzie wygodne, duże biurko, pojemne szafy z szufladami na lakiery lub szafy i ekspozytory. Wiele godzin pracy z klientkami ułatwi też miękki fotel o odpowiedniej wysokości. Nie zapomnij też o mocnym oświetleniu punktowym!

Najważniejszy w pracy manicurzystki jest oczywiście profesjonalny sprzęt. Każdy salon manicure musi być wyposażony w kilka urządzeń do manicure hybrydowego i nie tylko. Na pierwszym miejscu listy z wyposażeniem umieść dobrą, mocną lampę UV/LED, dzięki której można utwardzić kolejne warstwy lakierów hybrydowych lub żeli aplikowanych na płytkę paznokcia. To niezastąpione, wszechstronne urządzenie w pracy stylisty paznokci, z którego będziesz korzystać kilkanaście razy dziennie, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Koniecznie zainwestuj też w odpowiednią frezarkę, która zdecydowanie ułatwi Ci codzienną pracę. Weź pod uwagę jej moc (około 200/300 W), liczbę obrotów, głośność, wagę i gwarancję serwisu – z tego sprzętu będziesz korzystać bardzo często, więc warto liczyć się z możliwością awarii.

Zadbaj o profesjonalne przygotowanie stanowiska do manicure

Do wykończenia manicure będziesz potrzebować też drobnych akcesoriów, takich jak cążki, pilniki, formy do żeli czy łopatki. Dobre przygotowanie stanowiska do manicure przyspiesza i ułatwia pracę, dlatego postaw na wygodny, wydajny sprzęt i dobrej jakości akcesoria. Najprzyjemniejsza część organizacji stanowiska do manicure to wybór profesjonalnych lakierów hybrydowych, żeli i pyłków.

Równie potrzebne na co dzień będą waciki, ozdoby i bloczki polerskie. Koniecznie zadbaj o duży zapas tego typu akcesoriów. Niezbędnikiem każdej manicurzystki są też środki do dezynfekcji. Klientki docenią też troskę o pielęgnację po stylizacji paznokci – zaopatrz swój salon w oliwki i pielęgnacyjne kremy do rąk.

Potrzebujesz fartucha kosmetycznego, wzorników kolorów lub podkładek? Wszystkie te akcesoria do paznokci hybrydowych znajdziesz na stronie internetowej Victoria Vynn!