Jak zrobić pedicure hybrydowy krok po kroku?

Lato dobiegło końca. Jesień to również idealna pora, żeby stworzyć zjawiskowy pedicure hybrydowy na stopach! Paznokcie hybrydowe u stóp to nic trudnego – wystarczy parę akcesoriów, ulubiony lakier w słonecznym odcieniu i gotowe. Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania pedicure, znajdziesz w ofercie marki Victoria Vynn. Jak wykonać pedicure hybrydowy? Od czego zacząć?

Czym właściwie jest pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy to nie tylko malowanie paznokci stóp. To zabieg obejmujący usuwanie skórek paznokci i martwego naskórka na stopach, piłowanie paznokci, a na końcu nakładanie hybrydy. Ogromną zaletą pedicure hybrydowego jest jego trwałość – lakier hybrydowy na stopach nie odpryskuje, a zabieg pedicure możesz wykonywać nawet co 3-4 tygodnie. Aby wykonać pedicure hybrydowy, należy zadbać o stopy, a przede wszystkim o pięty. Czego będziesz potrzebować?

Czego potrzebujesz do pedicure hybrydowego?

Pedicure hybrydowy możesz wykonać u kosmetyczki, która ma w swoim wyposażeniu wszystko, co niezbędne. W każdej chwili możesz też skomponować własny zestaw do wykonywania pedicure hybrydowego w domu lub na klientkach. Aby cieszyć się paznokciami bez odprysków na stopach oraz wykonać profesjonalny pedicure hybrydowy, będziesz potrzebować kilku akcesoriów. Sprawdź listę produktów niezbędnych do wykonania pedicure hybrydowego!

KROK 1. Przygotuj płytkę paznokcia

Pedicure hybrydowy zacznij od przygotowania naturalnej płytki paznokcia. Na tym etapie możesz skrócić paznokcie pilniczkiem i nadać im pożądany kształt. Następnie odsuń skórki kopytkiem lub patyczkiem albo wytnij ich nadmiar cążkami. Pamiętaj, żeby nie wycinać skórek zbyt głęboko! Jeżeli paznokcie mają już odpowiedni kształt, delikatnie wypoleruj płytkę paznokci blokiem polerskim i zastosuj preparat do odtłuszczania paznokci SALON NAIL PREP. Zmatuj płytkę, oczyść i odtłuść. Po chwili możesz przejść do aplikowania bazy.

KROK 2. Nałóż bazę do pedicure

Do pedicure wybierz bazę odporną na uszkodzenia mechaniczne, aby cieszyć się nieskazitelną stylizacją paznokci na długo. Baza do pedicure PEDI BASE od Victoria Vynn to baza do pedicure kosmetycznego, która wyrównuje płytkę i przygotowuje paznokcie na lakier hybrydowy. Wybierz spośród dwóch dostępnych kolorów:

Baza PEDI BASE nada płytce delikatny, zdrowy i naturalny kolor. Możesz wykorzystać ją zarówno pod lakiery Pure i Gel Polish Victoria Vynn, jak też lakiery z serii IQ. Nałóż cienką warstwę PEDI BASE i utwardź bazę pod lampą LED przez 60 sekund lub pod lampą UV przez 120 sekund.

KROK 3. Przetrzyj paznokieć płynem na bazie alkoholu

Po utwardzeniu bazy przetrzyj paznokieć preparatem w płynie na bazie alkoholu. Możesz do tego wykorzystać płyn z gamy produktów Victoria Vynn PURE DUO PREP, aby usnąć warstwę dyspersyjną.

KROK 4. Zaaplikuj dwie cienkie warstwy lakieru hybrydowego

Pora na aplikację lakieru hybrydowego. Nałóż na paznokcie stóp pierwszą, cienką warstwę ulubionego koloru lakieru hybrydowego z serii Pure lub Gel Polish. Utwardź lakier w lampie. Następnie wykonaj ten krok ponownie dla uzyskania pełnej głębi koloru – nałóż jeszcze jedną cienką warstwę lakieru i utwardź w lampie.

W stylizacji na zdjęciu wykorzystaliśmy lakier Victoria Vynn Gel Polish 214.

KROK 5. Zakończ stylizację topem hybrydowym

Ważnym elementem pedicure jest utrwalenie stylizacji top coatem. Po aplikacji dwóch warstw lakieru zakończ zaplanowaną stylizację wybranym topem światło-utwardzalnym. Utwardzaj go w lampie przez 60 sekund.

W stylizacji na zdjęciu wykorzystaliśmy GEL POLISH TOP NO WIPE GLOSS.

Jeśli paznokcie zostały utrwalone topem, który ma dyspersję przemyj na koniec płytkę preparatem do odtłuszczania i gotowe! Top GEL POLISH TOP NO WIPE GLOSS  nie wymaga przemycia płytki, ponieważ jest bez dyspersji czyli tak zwanej warstwy lepkiej. W ten sposób, krok po kroku, samodzielnie wykonasz pedicure hybrydowy.