Idealny pedicure – produkty do stylizacji paznokci stóp

Stylizacja paznokci stóp to coś więcej niż tylko malowanie paznokci lakierem. Aby paznokcie wyglądały idealnie, należy zadbać również o przygotowanie skóry stóp. Starannie wykonany pedicure kosmetyczny sprawia, że stylizacja pozostaje na paznokciach na dłużej. A zadbana skóra i gładkie pięty to sposób na piękne stopy.

Pedicure hybrydowy oraz pedicure klasyczny wymagają dodatkowych produktów i akcesoriów do wykonania tych zabiegów – takich, jak: żel do zmiękczania skórek czy też blok polerski. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne do wykonania idealnego pedicure!

Wybierz przybory do pedicure – akcesoria do przygotowania skóry stóp

Wbrew pozorom pedicure kosmetyczny nie jest trudny – przydatne będą jednak różne akcesoria, dzięki którym szybko wykonasz całą procedurę. Zanim zatroszczysz się o paznokcie u stóp, koniecznie zadbaj o skórę i przygotuj stopy do wykonania stylizacji na paznokciach. Warto zacząć od preparatu, który pomoże odświeżyć skórę oraz zdezynfekować stopy. Wykorzystaj do tego spray odświeżający SEPTI STARTER od PHARM FOOT, idealny przed rozpoczęciem zabiegu pielęgnacji stóp. Możesz też odświeżyć i zmiękczyć skórę ciepłą wodą z dodatkiem soli do stóp FRESH CRYSTALS.

Na tym etapie pora na peeling! Drobinki peelingu skutecznie ścierają martwy naskórek z nóg i przygotowują stopy do kolejnych etapów zabiegu. Aby usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka, wykorzystaj peeling solno-cukrowy FOOT SCRAPER lub zastosuj tradycyjną tarkę do pięt, która perfekcyjnie usunie naskórek oraz wygładzi powierzchnię skóry na piętach i na całych stopach.

Teraz możemy już przejść do tego, co w stylizacji najważniejsze – do paznokci!

Produkty i przybory do stylizacji paznokci

Zadbane paznokcie to właśnie jest to, co po dobrze wykonanym zabiegu pedicure rzuca się w oczy, jako pierwsze. Klientki salonów stylizacji korzystają z usług stylistek nie tylko dla zjawiskowego manicure, ale też dla nieskazitelnego pedicure. Malowanie paznokci stóp to jednak tylko część procesu.
Co będzie Ci potrzebne do wykonania stylizacji paznokci?

Profesjonalny pedicure u stylistki zaczyna się od wyrównania płytki paznokci. Tutaj najlepiej zastosować pilnik o większej gradacji, na przykład pilnik do stóp 180/240.

Pamiętaj też o etapie opracowania skórek. Skórki możesz zmiękczyć specjalnym żelem do skórek CUTICLE JELLY REMOVER, aby później odsunąć je drewnianym patyczkiem. W pedicure przydatne będą też akcesoria, takie jak polerka do paznokci (wykorzystaj na przykład polerkę-półksiężyc SALON BUFFER), którą możesz delikatnie wypolerować płytkę paznokcia. Odtłuścić płytkę produktem Salon Nail Prep lub Pure Duo Prep. Na tak przygotowaną płytkę możesz wreszcie zaaplikować bazę.

Akcesoria do malowania i zdobienia paznokci

Przechodzimy do najbardziej kreatywnej części pedicure. Czas zająć się malowaniem paznokci. Zanim nałożysz na paznokcie ulubiony lakier, pokryj płytkę PEDI BASE bazą do pedicure, która wyrówna ją i nada jej naturalny kolor. Bazę PEDI BASE od Victoria Vynn dedykowaną zabiegom pedicure możesz stosować pod lakiery klasyczne IQ oraz lakiery hybrydowe Pure i Gel Polish. Po utwardzeniu bazy przetrzyj płytkę środkiem na bazie alkoholu PURE DUO PREP i nałóż na paznokcie dwie cienkie warstwy wybranego lakieru w ulubionym kolorze. Na tym etapie możesz tworzyć na paznokciach, co tylko zechcesz – zdobienia, modne kompozycje kolorów i wzory. Zakończ stylizację topem z serii IQ, Pure lub Gel Polish.

Na tym etapie jeśli został wykonany pedicure hybrydowy pora na peeling! Drobinki peelingu skutecznie ścierają martwy naskórek z nóg. Aby usunąć nadmiar zrogowaciałego naskórka, wykorzystaj peeling solno-cukrowy FOOT SCRAPER.

Zadbaj o odżywienie i nawilżenie po zabiegu pedicure

Twoje stopy, tak jak skóra całego ciała, potrzebują nawilżenia i regeneracji, szczególnie po zabiegach złuszczania. Aby więc perfekcyjnie zakończyć zabieg pedicure, wsmaruj w paznokcie oliwkę do pielęgnacji skórek i paznokci SALON 5 OILS COMPLEX, a w stopy wmasuj nawilżający krem do ciała i stóp SENSO lub delikatną piankę do stóp FOOT MOUSSE z mocznikiem od PHARM FOOT. Gotowe!

Wszystkie potrzebne do pedicure produkty znajdziesz, jak zawsze w ofercie Victoria Vynn i PHARM FOOT!